PYTANIA INFORMACYJNE
CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA
WEŁNA lub "oddychać" - pakowanie i wysyłka może zagnieść włókna, jest to zupełnie normalne. Wystarczy wyjąć produkty z opakowania, delikatnie strzepnąć, włos się podniesie i zagniecenia znikną.
WEŁNA jako naturalny surowiec posiada swój specyficzny zapach, im dłużej jest szczelnie zapakowana, tym zapach może być intensywniejszy. Dlatego polecamy częste wietrzenie produktów wełnianych, pamiętając, by uniknąć promieni słonecznych, które mogą doprowadzić do zżółknięć i odbarwień.
Wełna nie wymaga częstego prania, ponieważ dzięki swoim właściwościom nie chłonie kurzu czy potu. Częste wietrzenie delikatne trzepanie w zupełności wystarczy, aby odświeżyć wełniane produkty.
Wełna nie znosi skoków temperatury, gorąca lub lodowata woda może uszkodzić włókna. Najlepsza letnia woda max 30 st.C.
Najlepsze będzie krótkie, delikatne pranie ręczne w letniej wodzie z dodatkiem delikatnych detergentów przeznaczonych do wełny (posiadają odpowiednie pH, nie zawierają wybielacza czy sody), jeśli zdecydujemy się na pranie w pralce, należy wybrać odpowiedni program przeznaczony do prania wełny.
Jest to możliwe, ale WYŁĄCZNIE żelazkiem z włączoną funkcją PRASOWANIE WEŁNY. Ważne, by wełniane produkty prasować na lewej stronie. Szczerze nie polecamy prasowania.
Po praniu można delikatnie odcisnąć wodę.
Czapkę, kocyk, rękawiczki czy sweter należy rozłożyć na suchym ręczniku, zawinąć delikatnie i docisnąć, aby ręcznik wchłonął nadmiar wody (można powtórzyć kilka razy).
Odsączony produkt rozkładamy na suchym ręczniku.
WAŻNE! Suszymy na płasko, ponieważ suszenie na wieszaku, powieszone pionowo, może spowodować nieestetyczne naciągnięcie włókien i odkształcenie.
FORMULARZ KONTAKTOWY